Szkoła Pozytywnego Myślenia
-
Uwaga! Procedura dotyczy szkół, które nie uczestniczyły do tej pory w Programie. Jeśli Twoja placówka należy już do grupy szkół certyfikowanych – poniższa procedura Waszej placówki nie dotyczy. Tak jak w zeszłym roku szczegółowe informacje dla szkół będących już w programie wyślemy w listopadzie.
To właśnie w szkole dzieci i młodzież, ale także nauczyciele, spędzają większość swojego czasu w ciągu dnia. Jeśli właśnie tam zaczniemy naukę pozytywnego myślenia - wesprzemy nie tylko ich zdrowie psychiczne, ale także pomożemy im w osiąganiu coraz lepszych wyników edukacyjnych.
Szkoła zgłaszająca się do programu certyfikacyjnego, która wykona zadania kwalifikacyjne otrzymuje certyfikat „Szkoła Myślenia Pozytywnego – Pierwsze kroki” oraz bierze udział w całorocznym programie certyfikacyjnym w 2021 roku, w ramach którego co miesiąc otrzymuje zadania-wyzwania do realizacji w swojej placówce. Wykonanie wszystkich zadań pozwala na otrzymanie certyfikatu w 2021 roku „Szkoła Myślenia Pozytywnego – Szkoła Certyfikowana”.
Program certyfikacji szkół jako „Szkół Pozytywnego Myślenia” oferuje:
- pakiety szkoleniowe on-line dla nauczycieli
- scenariusze zajęć wychowawczo-profilaktycznych dla uczniów i uczennic (w każdym wieku)
- e-konsultacje i wsparcie dla szkoły przez ekspertów Instytutu Edukacji Pozytywnej na specjalnej platformie wdrożeniowej
- pakiety pomocy edukacyjnych dla pierwszych 50 zgłoszonych szkół
- certyfikat „Szkoła Pozytywnego Myślenia”.
Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Szczegółowy regulamin programu certyfikacyjnego dostępny:Tutaj.
Procedura wejścia do programu w 2020 roku
Krok 1. Wykonaj dwa z czterech zadań certyfikacyjnych, a następnie wyślij je w formularzu zadania kwalifikacyjnego.
Plik z zadaniem certyfikacyjnym należy wysłać na adres instytutep.press@gmail.com, w tytule maila prosimy wpisać: Myślę Pozytywnie 2021, każdy plik wysyłany do nas powinien mieć nazwę zgodną z szablonem: "Nazwa szkoły_Miasto_Imię i Nazwisko koordynatora" tak, abyśmy mogli prawidłowo przypisać zgłoszone zadania kwalifikacyjne. Pliki nie opisane w ten sposób, nie będą brane pod uwagę (za co serdecznie przepraszamy).
4 tegoroczne zadania:
Zadanie 1. Opisz dlaczego wdrożenie profilaktyki zdrowia psychicznego jest dla nas, jako szkoły, ważne?
Zadanie 2. Opisz jak organizacja kształcenia i wychowania w Twojej placówce wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne uczniów i uczennic.
Zadanie 3. Wypełnij ankietę na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w swojej placówce. Ankieta dostępna tu: Ankieta.
Zadanie 4. Przeprowadź zajęć w min. 3 klasach według scenariuszy zajęć ze strony myslepozytywnie.pl (w zakładce „baza danych”).
Następnie przejdź do kroku 2.
Krok 2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://forms.gle/D9ePGhcGYhHymk7KA
Krok 3. W ciągu 5 dni otrzymasz potwierdzenie otrzymania przez nas zarówno zadania, jak i formularza zgłoszeniowego. Jeśli taka informacja do Ciebie nie dotrze (drogą mailową) – skontaktuj się z nami telefonicznie: +48 667 886 380
Krok 4. Czekaj na informację od nas.
Termin wysyłania zgłoszeń do 30.10.2020