logo myślę pozytywnie
Podziel się

Szkoła Pozytywnego Myślenia

  • Uwaga! Procedura dotyczy szkół, które nie uczestniczyły w programie w latach 2017-2019. Jeśli Twoja placówka należy już do grupy szkół certyfikowanych – prześlemy szczegółowe informacje w listopadzie

To właśnie w szkole dzieci i młodzież, ale także nauczyciele, spędzają większość swojego czasu w ciągu dnia. Jeśli właśnie tam zaczniemy naukę pozytywnego myślenia - wesprzemy nie tylko ich zdrowie psychiczne, ale także pomożemy im w osiąganiu coraz lepszych wyników edukacyjnych.

Szkoła zgłaszająca się do programu certyfikacyjnego, która wykona zadania kwalifikacyjne otrzymuje certyfikat „Szkoła Myślenia Pozytywnego – Pierwsze kroki” oraz bierze udział w całorocznym programie certyfikacyjnym w 2020 roku, w ramach którego co miesiąc otrzymuje zadania-wyzwania do realizacji w swojej placówce. Wykonanie wszystkich zadań pozwala na otrzymanie certyfikatu w 2020 roku „Szkoła Myślenia Pozytywnego – Szkoła Certyfikowana”.

Program certyfikacji szkół jako „Szkół Pozytywnego Myślenia” oferuje:

  • pakiety szkoleniowe on-line dla nauczycieli
  • scenariusze zajęć wychowawczo-profilaktycznych dla uczniów i uczennic (w każdym wieku)
  • e-konsultacje i wsparcie dla szkoły przez ekspertów Instytutu Edukacji Pozytywnej na specjalnej platformie wdrożeniowej
  • pakiety pomocy edukacyjnych dla szkół
  • certyfikat „Szkoła Pozytywnego Myślenia”.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Szczegółowy regulamin programu certyfikacyjnego dostępny:Tutaj.

Procedura wejścia do programu w 2019 roku

Krok 1. Wykonaj dwa z czterech zadań certyfikacyjnych, a następnie wyślij je w formularzu zadania kwalifikacyjnego.
Plik z zadaniem certyfikacyjnym należy wysłać na adres instytutep.biuro@gmail.com, w tytule maila prosimy wpisać: Myślę Pozytywnie 2019, każdy plik wysyłany do nas powinien mieć nazwę zgodną z szablonem: "Nazwa szkoły_Miasto_Imię i Nazwisko koordynatora" tak, abyśmy mogli prawidłowo przypisać zgłoszone zadania kwalifikacyjne. Pliki nie opisane w ten sposób, nie będą brane pod uwagę (za co serdecznie przepraszamy).
Następnie przejdź do kroku 2.

Zadanie 1. Opisz dlaczego wdrożenie profilaktyki zdrowia psychicznego jest dla nas, jako szkoły, ważne?

Zadanie 2. Opisz podejmowane do tej pory aktywności wspierających zdrowie psychiczne uczniów (jeśli takie szkoła podejmowała)

Zadanie 3. W trzech klasach przeprowadź ankietę na temat poczucia bezpieczeństwa w klasie. Prześlij do nas swoje spostrzeżenia. Ankieta dostępna tu: Ankieta.

Zadanie 4. Przeprowadź zajęć w min. 3 klasach według scenariuszy zajęć ze strony myslepozytywnie.pl (w zakładce „baza danych”).

Krok 2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://forms.gle/D9ePGhcGYhHymk7KA

Krok 3. Krok 3. W ciągu 5 dni otrzymasz potwierdzenie otrzymania przez nas zarówno zadania, jak i formularza zgłoszeniowego. Jeśli taka informacja do Ciebie nie dotrze (drogą mailową) – skontaktuj się z nami telefonicznie: +48 667 886 380

Krok 4. Czekaj na informację od nas.

Termin wysyłania zgłoszeń do 20.10.2019

Certyfikacja
W górę
Certyfikacja